Skip to content

227 Oak LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1995

Last Sale Price
$158,000
Last Sale Date
May 22, 2002

Property Information

Block294.03
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG1560
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,000
46%
Improvement Value:$115,600
54%
Total Assessment$212,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,299+4.4%
2024$6,036+5.7%
2023$5,708+1.3%
2022$5,634+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 10880, Page 1789

Property Sale

Sale
$121,700
DeedBook 10108, Page 357

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 5295, Page 811

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 5162, Page 404