Skip to content

112 East Raritan DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
Feb 24, 2025

Property Information

Block325.101
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page67

Building Details

Building Class16
Description1.5S-AL-F-1AG
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage1,296
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$86,000
39%
Improvement Value:$134,400
61%
Total Assessment$220,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,493+4.3%
2024$6,226+5.0%
2023$5,931+1.9%
2022$5,823+3.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$395,000
Sq Ft1,296DeedBook 19938, Page 418Recorded2/26/2025

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 5220, Page 140

Property Built

Built

Year Built: 1970