Skip to content

972 Radio RoadTuckerton, NJ 08087

Commercial

Last Sale Price
$440,000
Last Sale Date
Mar 3, 2023

Property Information

Block325.24
Lot1.02
QualifierC0102
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class---
Description1S-S-A
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
46%
Improvement Value:$52,800
54%
Total Assessment$97,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,881+4.3%
2024$2,763+5.0%
2023$2,632+1.9%
2022$2,584+3.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$440,000
DeedBook 19371, Page 1987Recorded5/8/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$100,619

From:

To:

DeedBook 15720, Page 1643Recorded1/6/2014

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 13933, Page 308