Skip to content

112 National Union Blvd.Tuckerton, NJ 08087

Built 1966

Last Sale Price
$129,000
Last Sale Date
Jan 27, 2023

Property Information

Block325.26
Lot31
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-1AG
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage740
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,600
51%
Improvement Value:$43,800
49%
Total Assessment$89,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,634+4.3%
2024$2,526+5.0%
2023$2,406+1.9%
2022$2,362+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$129,000
Sq Ft740DeedBook 19290, Page 1405Recorded2/1/2023

Property Sale

Sale
$105,000
Sq Ft740DeedBook 19035, Page 34Recorded5/18/2022

Property Built

Built

Year Built: 1966