Skip to content

212 Lantern PlaceTuckerton, NJ 08087

Built 1986

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Dec 3, 2012

Property Information

Block325.414
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page7101

Building Details

Building Class16.5
Description1S-AL-R-1AG1376
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage1,376
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,000
21%
Improvement Value:$92,800
79%
Total Assessment$116,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,461+4.4%
2024$3,316+5.7%
2023$3,136+1.3%
2022$3,095+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 15392, Page 1171

Property Built

Built

Year Built: 1986