Skip to content

219 Mohican LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Owner
---
Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Dec 11, 2025

Property Information

Block325.414
Lot25
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page7101

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage849
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,400
21%
Improvement Value:$88,800
79%
Total Assessment$112,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,324+24.3%
2024$2,674+5.7%
2023$2,529+1.3%
2022$2,496+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000
Sq Ft849DeedBook 20255, Page 343Recorded1/13/2026

Property Sale

Sale
$205,000
Sq Ft849DeedBook 19406, Page 346Recorded6/15/2023

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 14425, Page 980

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 11497, Page 1189

Property Sale

Sale
$73,900
DeedBook 5427, Page 32

Property Built

Built

Year Built: 1987