Skip to content

226 Lantern PlaceTuckerton, NJ 08087

Built 1986

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Jun 29, 2000

Property Information

Block325.414
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page7101

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1056
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,400
22%
Improvement Value:$81,900
78%
Total Assessment$105,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,120+4.4%
2024$2,989+5.7%
2023$2,827+1.3%
2022$2,790+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 10141, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1986