Skip to content

108 Danbury DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1992

Last Sale Price
$129,900
Last Sale Date
Jun 20, 2002

Property Information

Block325.416
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page7101

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1367
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage1,367
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,700
18%
Improvement Value:$107,100
82%
Total Assessment$130,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,626+4.7%
2024$3,463+6.2%
2023$3,262+1.4%
2022$3,216+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 10902, Page 965

Property Sale

Sale
$122,900
DeedBook 10573, Page 1185

Property Built

Built

Year Built: 1992