Skip to content

228 Mohican LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2020

Property Information

Block325.417
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page7101

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage1,400
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,400
19%
Improvement Value:$102,200
81%
Total Assessment$125,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,472+4.7%
2024$3,316-1.7%
2023$3,372+1.3%
2022$3,328+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$109,000
DeedBook 10275, Page 295

Property Built

Built

Year Built: 1987