Skip to content

103 Hancock DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1993

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
May 25, 2018

Property Information

Block325.419
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page7101

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage1,056
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
34%
Improvement Value:$84,900
66%
Total Assessment$129,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,840+4.4%
2024$3,679+5.7%
2023$3,480+1.3%
2022$3,434+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

From:

To:

Sq Ft1,056DeedBook 17131, Page 1069Recorded5/31/2018

Property Built

Built

Year Built: 1993