Skip to content

120 South Longboat DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2011

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
May 16, 1997

Property Information

Block325.42
Lot49
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG1123
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage1,123
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
37%
Improvement Value:$136,200
63%
Total Assessment$216,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,369+4.3%
2024$6,108+5.0%
2023$5,818+1.9%
2022$5,712+3.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 5473, Page 181