Skip to content

203 Lake Winnipesaukee DrTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 7, 2025

Property Information

Block325.63
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG1884
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,884
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,300
38%
Improvement Value:$113,100
62%
Total Assessment$182,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,374+4.3%
2024$5,153+5.0%
2023$4,908+1.9%
2022$4,819+3.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$142,000
Sq Ft1,884DeedBook 17565, Page 611Recorded8/9/2019

Property Sale

Sale
$80,000

From:

To:

DeedBook 16718, Page 811

Property Sale

Sale
$65,000

From:

To:

DeedBook 16547, Page 259Recorded10/21/2016

Property Built

Built

Year Built: 1973