Skip to content

308 Twin Lakes BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2023

Property Information

Block325.67
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page63

Building Details

Building Class16
Description2S-F-L-1AG
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage1,674
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,300
24%
Improvement Value:$140,300
76%
Total Assessment$184,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,438+4.3%
2024$5,215+5.0%
2023$4,968+1.9%
2022$4,877+3.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$157,000
Sq Ft1,674DeedBook 17864, Page 254Recorded4/22/2020

Property Sale

Sale
$60,000

From:

To:

DeedBook 17286, Page 803Recorded10/31/2018

Property Built

Built

Year Built: 1975