Skip to content

13 West Delaware DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 9, 2018

Property Information

Block325.92
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2-1AG 1911
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage1,911
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,000
43%
Improvement Value:$114,100
57%
Total Assessment$200,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,895+4.3%
2024$5,653+5.0%
2023$5,385+1.9%
2022$5,287+3.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 10758, Page 914

Property Built

Built

Year Built: 1966