Skip to content

112 East Potomac DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1967

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Jul 14, 1995

Property Information

Block325.97
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-Z-1AG1576
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage1,576
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,000
35%
Improvement Value:$156,800
65%
Total Assessment$242,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,153+4.3%
2024$6,859+5.0%
2023$6,534+1.9%
2022$6,415+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 5285, Page 55

Property Built

Built

Year Built: 1967