Skip to content

169 Country Club Blvd.Tuckerton, NJ 08087

Built 1974

Last Sale Price
$283,000
Last Sale Date
Jul 7, 2005

Property Information

Block326.03
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6204

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-S-2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,462
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,500
49%
Improvement Value:$91,200
51%
Total Assessment$177,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,265+4.4%
2024$5,045+5.7%
2023$4,771+1.3%
2022$4,709+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$283,000
DeedBook 12719, Page 1683

Property Sale

Sale
$149,900
DeedBook 10829, Page 461

Property Built

Built

Year Built: 1974