Skip to content

17 Country Club Blvd.Tuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 6, 2015

Property Information

Block326.03
Lot43
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6203

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-1AG 1244
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,244
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,900
55%
Improvement Value:$76,800
45%
Total Assessment$170,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,058+4.4%
2024$4,846+5.7%
2023$4,583+1.3%
2022$4,524+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 5207, Page 171

Property Built

Built

Year Built: 1973