Skip to content

111 Willowbrook LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1988

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
May 12, 2009

Property Information

Block326.04
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6205

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG1862
Dwellings1
ZoningR75A
Sq Footage1,862
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,500
39%
Improvement Value:$118,900
61%
Total Assessment$195,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,790+4.4%
2024$5,547+5.7%
2023$5,246+1.3%
2022$5,178+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 14298, Page 925

Property Sale

Sale
$156,000
DeedBook 14131, Page 1736

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 5740, Page 442

Property Built

Built

Year Built: 1988