Skip to content

36 Cedarbrook LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1984

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 2, 2002

Property Information

Block326.06
Lot27
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6204

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-S-1AG
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage2,228
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,500
43%
Improvement Value:$107,800
57%
Total Assessment$188,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,579+4.4%
2024$5,346+5.7%
2023$5,056+1.3%
2022$4,990+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 11061, Page 546

Property Built

Built

Year Built: 1984