Skip to content

2 Rocky RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2000

Last Sale Price
$153,460
Last Sale Date
Dec 14, 2000

Property Information

Block326.100
Lot32
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2110

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG1689
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,689
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,300
29%
Improvement Value:$153,300
71%
Total Assessment$214,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,359+4.4%
2024$6,093+5.7%
2023$5,762+1.3%
2022$5,687+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$153,460
DeedBook 10276, Page 1903

Property Built

Built

Year Built: 2000