Skip to content

122 Boom WayTuckerton, NJ 08087

Built 1998

Last Sale Price
$121,475
Last Sale Date
Dec 3, 1998

Property Information

Block326.102
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2110

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,470
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,800
33%
Improvement Value:$129,500
67%
Total Assessment$193,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,727+4.4%
2024$5,488+5.7%
2023$5,190+1.3%
2022$5,122+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$121,475
DeedBook 5643, Page 402

Property Built

Built

Year Built: 1998