Skip to content

121 Boom WayTuckerton, NJ 08087

Built 2000

Last Sale Price
$307,500
Last Sale Date
Jul 9, 2007

Property Information

Block326.102
Lot36
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2110

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG1733
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,900
26%
Improvement Value:$164,800
74%
Total Assessment$222,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,599+4.4%
2024$6,322+5.7%
2023$5,979+1.3%
2022$5,902+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$307,500
DeedBook 13702, Page 1211

Property Sale

Sale
$136,900
DeedBook 10057, Page 771

Property Built

Built

Year Built: 2000