Skip to content

11 Ridgeway LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$327,653
Last Sale Date
Dec 22, 2003

Property Information

Block326.106
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2111

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2855
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,855
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
14%
Improvement Value:$253,600
86%
Total Assessment$295,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,759+4.4%
2024$8,392+5.7%
2023$7,937+1.3%
2022$7,833+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$327,653
DeedBook 11835, Page 995

Property Built

Built

Year Built: 2003