Skip to content

30 Greenside DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$442,020
Last Sale Date
Dec 19, 2006

Property Information

Block326.108
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2112

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2452
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,452
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,300
17%
Improvement Value:$236,300
83%
Total Assessment$283,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,153+4.5%
2024$7,801+5.9%
2023$7,365+1.4%
2022$7,265+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$442,020
DeedBook 13466, Page 1611

Property Built

Built

Year Built: 2006