Skip to content

18 Sherwood DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2000

Last Sale Price
$170,696
Last Sale Date
Mar 15, 2000

Property Information

Block326.16
Lot44
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2113

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2138
Dwellings1
ZoningR75A
Sq Footage2,138
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,600
27%
Improvement Value:$182,100
73%
Total Assessment$249,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,356+4.3%
2024$7,054+5.0%
2023$6,719+1.9%
2022$6,597+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$170,696
DeedBook 10078, Page 1701

Property Built

Built

Year Built: 2000