Skip to content

155 North Ensign DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2015

Last Sale Price
$116,000
Last Sale Date
Aug 22, 1997

Property Information

Block326.24
Lot27
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-2AG2116
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,116
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,000
27%
Improvement Value:$215,400
73%
Total Assessment$296,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,482+4.4%
2024$8,123+1.8%
2023$7,976+1.9%
2022$7,831+3.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$116,000
DeedBook 5498, Page 371