Skip to content

232 South Pulaski Blvd.Tuckerton, NJ 08087

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 28, 2021

Property Information

Block326.30
Lot32
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R 1248
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage1,248
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
37%
Improvement Value:$80,500
63%
Total Assessment$127,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,750+4.3%
2024$3,596+5.0%
2023$3,426+1.9%
2022$3,363+3.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1982