Skip to content

1107 Radio RoadTuckerton, NJ 08087

Commercial

Last Sale Price
$22,000
Last Sale Date
Nov 12, 1998

Property Information

Block326.31
Lot1.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page61

Building Details

Building Class---
DescriptionMARINA
Dwellings1
ZoningWFD
Sq Footage---
Acreage2.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$600,000
92%
Improvement Value:$50,000
8%
Total Assessment$650,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,149+4.3%
2024$18,363+5.0%
2023$17,492-23.5%
2022$22,851+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$22,000
DeedBook 5636, Page 838