Skip to content

110 Kosciusko WayTuckerton, NJ 08087

Built 1985

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Sep 26, 2024

Property Information

Block326.90
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage1,496
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
29%
Improvement Value:$128,900
71%
Total Assessment$180,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,101+4.3%
2024$3,932+5.0%
2023$3,746+1.9%
2022$3,678+3.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$335,000
Sq Ft1,496DeedBook 19833, Page 1672Recorded10/31/2024

Property Sale

Sale
$92,100
DeedBook 14220, Page 1157

Property Sale

Sale
$206,250
DeedBook 12601, Page 1794

Property Built

Built

Year Built: 1985