Skip to content

223 Harbourtown BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Last Sale Price
$62,500
Last Sale Date
Dec 14, 2017

Property Information

Block326
Lot71
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2114

Building Details

Building Class35
Description2S-AL-W 1320
Dwellings1
ZoningR75A
Sq Footage1,320
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,200
22%
Improvement Value:$73,900
78%
Total Assessment$95,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,802+4.3%
2024$2,687+5.0%
2023$2,559+1.9%
2022$2,513+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$62,500

From:

To:

DeedBook 16982, Page 328Recorded12/28/2017

Property Built

Built

Year Built: 1987