Skip to content

531 Radio RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Oct 10, 2019

Property Information

Block330.02
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R 1144
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,144
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,500
42%
Improvement Value:$89,800
58%
Total Assessment$155,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,602+4.4%
2024$4,409+5.7%
2023$4,170+1.3%
2022$4,115+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$180,000
Sq Ft1,144DeedBook 17645, Page 608Recorded10/16/2019

Property Built

Built

Year Built: 1987