Skip to content

27 Rivercrest DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2019

Property Information

Block330.03
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class16
Description1S-S-R-2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,413
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,600
33%
Improvement Value:$118,400
67%
Total Assessment$178,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,274+4.4%
2024$5,053+5.7%
2023$4,779+1.3%
2022$4,717+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991