Skip to content

320 Country Club Blvd.Tuckerton, NJ 08087

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 7, 2013

Property Information

Block330.03
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R 1222
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,222
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,800
44%
Improvement Value:$84,900
56%
Total Assessment$150,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,465+4.4%
2024$4,278+5.7%
2023$4,046+1.3%
2022$3,994+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 5379, Page 203

Property Built

Built

Year Built: 1965