Skip to content

6 Pinehurst DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1964

Last Sale Date
May 29, 2007

Property Information

Block330.05
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6201

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-AG 1244
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,700
37%
Improvement Value:$101,600
63%
Total Assessment$162,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,809+4.4%
2024$4,608+5.7%
2023$4,358+1.3%
2022$4,301+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964