Skip to content

13 Atlantis BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 1978

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 10, 2025

Property Information

Block330.07
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6201

Building Details

Building Class16.5
Description1S-AL-R
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,670
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,300
28%
Improvement Value:$153,000
72%
Total Assessment$211,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,261+4.4%
2024$5,999+22.5%
2023$4,897+1.3%
2022$4,834+4.2%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$355,000
Sq Ft1,670DeedBook 19073, Page 271Recorded6/21/2022

Property Sale

Sale
$164,000
DeedBook 15228, Page 982

Property Sale

Sale
$144,500
DeedBook 10792, Page 1515

Property Sale

Sale
$77,000
DeedBook 10202, Page 555

Property Built

Built

Year Built: 1978