Skip to content

19 Atlantis BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 2014

Owner
---
Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Nov 19, 2025

Property Information

Block330.07
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6201

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-Z-2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,493
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,200
24%
Improvement Value:$185,900
76%
Total Assessment$246,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,292+7.2%
2024$6,802+5.7%
2023$6,433+1.3%
2022$6,349+4.2%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$450,000
Sq Ft1,493DeedBook 20241, Page 984Recorded12/30/2025

Property Sale

Sale
$390,000
Sq Ft1,493DeedBook 19440, Page 1Recorded7/24/2023

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 14568, Page 843

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 13231, Page 185

Property Sale

Sale
$178,000
DeedBook 11643, Page 1431

Property Sale

Sale
$137,000
DeedBook 10843, Page 272