Skip to content

13 Plantation DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1968

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Nov 23, 2022

Property Information

Block330.08
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6202

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,536
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,700
49%
Improvement Value:$94,400
51%
Total Assessment$185,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,485+4.4%
2024$5,255+11.3%
2023$4,720+1.4%
2022$4,655+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$335,000
Sq Ft1,536DeedBook 19240, Page 201Recorded12/2/2022

Property Built

Built

Year Built: 1968