Skip to content

57 Atlantis BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 1975

Last Sale Price
$167,000
Last Sale Date
May 22, 2018

Property Information

Block330.09
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6202

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1231
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,231
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,200
36%
Improvement Value:$105,200
64%
Total Assessment$164,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,871+4.4%
2024$4,667+5.7%
2023$4,414+1.3%
2022$4,357+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$167,000

From:

To:

Sq Ft1,231DeedBook 17132, Page 1502Recorded6/1/2018

Property Sale

Sale
$65,000

From:

To:

DeedBook 16204, Page 842Recorded10/2/2015

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 13717, Page 316

Property Built

Built

Year Built: 1975