Skip to content

43 Atlantis BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 1966

Last Sale Price
$89,900
Last Sale Date
May 31, 1995

Property Information

Block330.09
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6202

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1646
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,646
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,300
34%
Improvement Value:$116,800
66%
Total Assessment$176,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,218+4.4%
2024$4,999+5.7%
2023$4,728+1.3%
2022$4,667+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$89,900
DeedBook 5273, Page 471

Property Built

Built

Year Built: 1966