Skip to content

36 Atlantis BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 1976

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Jan 28, 1999

Property Information

Block331.04
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6202

Building Details

Building Class16
Description1S-B/AL-R-22242
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,242
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,000
53%
Improvement Value:$156,100
47%
Total Assessment$332,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,590+4.5%
2024$9,178+2.9%
2023$8,917+1.3%
2022$8,801+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 5661, Page 800

Property Built

Built

Year Built: 1976