Skip to content

34 Hunter DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1980

Owner
---
Last Sale Price
$499,900
Last Sale Date
May 16, 2025

Property Information

Block331.06
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6202

Building Details

Building Class16
Description1S-W-R 1608
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage1,608
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,200
44%
Improvement Value:$98,300
56%
Total Assessment$175,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,200+4.4%
2024$4,982+5.7%
2023$4,712+1.3%
2022$4,651+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$499,900
Sq Ft1,608DeedBook 20021, Page 1311Recorded5/23/2025

Property Sale

Sale
$165,000

From:

To:

DeedBook 15902, Page 660Recorded9/25/2014

Property Built

Built

Year Built: 1980