Skip to content

47 Hunter DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1973

Last Sale Date
Jan 24, 2017

Property Information

Block331.06
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6202

Building Details

Building Class16
Description1S-W-R-1AG 1384
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,384
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,500
52%
Improvement Value:$86,000
48%
Total Assessment$179,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,319+4.4%
2024$5,096+5.7%
2023$4,820+1.3%
2022$4,757+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973