Skip to content

105 Hunter CourtTuckerton, NJ 08087

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2008

Property Information

Block331.06
Lot33
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page6202

Building Details

Building Class17
Description1S-W-R 1264
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,264
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,200
58%
Improvement Value:$105,300
42%
Total Assessment$253,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,511+4.4%
2024$7,197+6.9%
2023$6,734+1.3%
2022$6,646+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967