Skip to content

7 Wimbleton LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1983

Last Sale Date
Sep 21, 2021

Property Information

Block84
Lot1.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1302

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1984
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage1,984
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,000
33%
Improvement Value:$160,700
67%
Total Assessment$239,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,967+4.5%
2024$6,668+6.2%
2023$6,279+1.4%
2022$6,193+4.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983