Skip to content

2280 Hwy 70Manchester Township, NJ 08759

Last Sale Date
Jun 5, 2013

Property Information

Block2
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityManchester Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningHD10
Sq Footage---
Acreage26.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$264,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$264,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,565+5.4%
2024$3,383+7.5%
2023$3,146+2.7%
2022$3,064-17.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0