Skip to content

2 Harold PlManchester Township, NJ 08759

Built 1960

Last Sale Price
$32,000
Last Sale Date
Nov 4, 1977

Property Information

Block45.07
Lot27
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityManchester Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR10A
Sq Footage1,872
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,900
44%
Improvement Value:$215,300
56%
Total Assessment$381,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,163+5.6%
2024$4,888+7.9%
2023$4,528+2.9%
2022$4,403+4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 3667, Page 309

Property Built

Built

Year Built: 1960