Skip to content

91 Hawks WayManchester Township, NJ 08759

Last Sale Date
Mar 15, 1999

Property Information

Block46
Lot10.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityManchester Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningTC
Sq Footage---
Acreage8.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,284,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,284,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2001$6,561-0.4%
2000$6,589-1.1%
1999$6,661+2.5%
1998$6,500-6.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5740, Page 519

Property Sale

Sale
$302,520
DeedBook 4517, Page 616