Skip to content

94 Lighthouse DriveWaretown, NJ 08758

Built 2000

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 28, 2021

Property Information

Block111
Lot1.06
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR-HH
Sq Footage1,998
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,200
23%
Improvement Value:$335,600
77%
Total Assessment$435,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,326+18.9%
2024$5,321+5.9%
2023$5,024+0.0%
2022$5,024
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000