Skip to content

Tiller Drive(Block 113 Lot 22)Waretown, NJ 08758

Last Sale Date
Jun 1, 2006

Property Information

Block113
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-HH
Sq Footage---
Acreage9.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$313,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$313,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$3,997+4.0%
2007$3,842+109.7%
2006$1,832+0.4%
2005$1,824+7.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 13236, Page 1813