Skip to content

Hornblower DriveWaretown, NJ 08758

Last Sale Date
Nov 30, 2023

Property Information

Block148
Lot3.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-SC
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$330,000
99%
Improvement Value:$3,000
1%
Total Assessment$333,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,025+6.0%
2024$4,739+8.7%
2023$4,359+1.3%
2022$4,302+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0